Home

Chrudimští výsadkáři

Chrudimští výsadkáři se jako jediní systematicky připravují na plnění výsadkových operací. A jsou na ně adekvátně vybaveni. A také systematicky vybíráni. Pokud tedy chceš zažít to, co jinde ne, je tento útvar správná volba. Chrudim je prostě jedinečná, a kdo to zažil, ten ví Chrudimští výsadkáři si připomněli tragicky zahynulého kolegu. V úterý 28. ledna 2020 uctili jeho památku kolegové výsadkáři, kteří na Lukáše nikdy nezapomenou. Lukáš Syruček se narodil 14. května 1979 v Pardubicích, kde v roce 1998 absolvoval SOU plynárenské (obor mechanik opravář pro stroje a zařízení) a. Jak je patrné z výše uvedeného textu, chrudimští výsadkáři si dali na celodenním programu opravdu záležet! Sbírku pro Vojenský fond solidarity pomohli zabezpečit členové Dobrovolnického centra Farní charity Chrudim, do jejichž zapečetěných kasiček bylo možné přispět libovolnou částkou v rámci ranní registrace na.

Chrudimští výsadkáři, jak je jejich dobrým zvykem, nic neponechali náhodě. Již včera se na dnešní význačný den připravili, a to historicky posledním nástupem zanikajícího 43. výsadkového praporu. V rámci tohoto nástupu došlo k povýšení vojáků, kteří s přechodem na novou funkci získali vyšší hodnost Ministr obrany také připomenul, že chrudimští výsadkáři, stejně jako celá 4. brigáda rychlého nasazení, má osvědčení způsobilosti podle alianční metodiky zvané CREVAL. To znamená, že je plně připravená k působení v operacích NATO. Zajímavostí je, že výsadkáři získali tuto prověrku už v roce 2006 Chrudimští výsadkáři hlásí: Úkol splněn! Související videa. 0:3 Chrudimští výsadkáři hostí takovou akci už potřetí. Loni si přišly na stadion prověřit svou fyzičku asi dvě stovky lidí. Specialitou u výsadkářů je ale navíc ještě soutěž dvojic. V armádním slangu takzvaných Buddies. U výsadkářů není nikdo sám, v boji jednotlivec nic nezmůže. Sehraný tým, v boji. 43. výsadkový pluk je součástí Pozemních sil Armády České republiky.Jedná se o výsadkový útvar typu komando schopný provádět úderné operace se zvýšenou ofenzivní silou oproti klasickým výsadkovým jednotkám. Pluk vznikl 1. října 2020 v posádce Chrudim transformací 43. výsadkového praporu jako tzv. třetí manévrový prvek AČR (vedle stávající 4. brigády.

Chrudimští výsadkáři převzali první útočné nože Cháron. 03. 07. 2020 kategorie: Armáda ČR. 29. června se stal pro výsadkáře dlouho očekávaným dnem. Nejen proto, že to byl první nástup celého útvaru od vyhlášení nouzového stavu a konal se v předvečer Dne ozbrojených sil České republiky, ale také kvůli faktu. Chrudimští výsadkáři patří k tomu nejlepšímu, co česká armáda má. Od vstupu do NATO byli tito vojáci na řadě zahraničních misí, jako například v Afghánistánu, Iráku nebo Mali. Členové 43. výsadkového praporu v Chrudimi jsou vycvičeni na boj v týlu nepřítele a mezi aliančními partnery mají velký respekt Chrudimští výsadkáři převzali první útočné nože Cháron. 29. června se stal pro výsadkáře dlouho očekávaným dnem. Nejen proto, že to byl první nástup celého útvaru od vyhlášení nouzového stavu a konal se v předvečer Dne ozbrojených sil České republiky, ale také kvůli faktu, že v tento den obdrželo prvních 71 výsadkářů (43. výsadkový pluk) útočný. Chrudimští výsadkáři nacvičují seskok do vody jednou ročně, každá chyba při něm může být fatální. Výsadkář se musí před dopadem na hladinu připravit, aby se ve vodě nezamotal do padáku. Během letu se musí částečně svléct z výstroje

Chrudimští výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO. O vítězi rozhodla pouhá vteřina. Nejdrsnější překážkovou dráhu NATO v Čechách ovládli ve čtvrtek 19. dubna v Žatci výsadkáři 4. brigády rychlého nasazení. Tato dráha byla v České republice postavena jako první v historii české armády. Je. Zavřené posilovny a fitcentra kvůli šíření koronaviru považují chrudimští výsadkáři za příležitost. Každý den proto připravují video s návodem, jak si kdokoliv může zacvičit doma podle nich. Vítejte v nouzovém stavu, říká velitel Ivo Zelinka Chrudimští výsadkáři nezapomínají | Foto: Josef Čáslavka. Jaroslav Klemeš, čestný občan města Chrudimě, byl členem válečného výsadku Platinum - Pewter, který seskočil v únoru 1944 poblíže Javorného u Nasavrk. Ve funkci radisty navazoval spojení s Anglií při shozu zbraní na Vysočinu, později byl přesunut do Prahy Chrudimští výsadkáři střeží základnu v Mali. Martina Balogová zazpívala sousedům před domem v ústecké Masarykově ulici, kde bydlí Cvičte s armádou!Jste zavření doma? Zacvičte si s výsadkáři.Výjimečná situace asi každému z nás udělala čáru přes rozpočet. Jsou zavřené posilovny a fit cent..

Chrudimští výsadkáři v Mali střeží základnu a chrání

Chrudimští výsadkáři před železniční anabází do Polska na pardubickém nákladovém nádraží. Foto: Zdeněk Seiner, Právo. Běh s kládou, pochod se zátěží. Studentka jako první žena zvládla vstup k bojové části výsadkářů. Chrudimští výsadkáři zdolávají překážky extrémního závodu Winter Soldier. Zdroj: 43. výsadkový prapor Chrudim. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU Střevo už nepraskne. Mladík s půlkou těla si vyzkoušel vysněný vozík, je nadšený . Přečíst článek. Daniel Křeček, který žije jen s polovinou těla, testuje v Rakousku. Chrudimští výsadkáři zahájili dnes na nákladním nádraží v Pardubicích přesun techniky do Polska, kde se zúčastní vojenského cvičení Noble Jump 2015. Jednotky Sil velmi rychlé reakce NATO budou ve vojenském výcvikovém prostoru ve městě Žagań v západní části země do 20. června. Novinářům to dnes řekl velitel 43. výsadkového mechanizovaného praporu Chrudim. Home page > Aktuality > CHRUDIMŠTÍ VÝSADKÁŘI OPĚT POBĚŽÍ NA PODPORU VOJENSKÉHO FONDU SOLIDARITY CHRUDIMŠTÍ VÝSADKÁŘI OPĚT POBĚŽÍ NA PODPORU VOJENSKÉHO FONDU SOLIDARITY Napsal uživatel Tereza Stehlíková dne 17 Chrudimští výsadkáři zdolávají překážky extrémního závodu Winter Soldier. Zdroj: 43. výsadkový prapor Chrudim. NEJNOVĚJŠÍ VIDEO NA DENÍKU Gymnázium v Příboru vzkvétá. Dotace zlepšily hardware i software školy. Přečíst článek. Gymnázium v Příboře.

Home page > Aktuality > Na hranicích v Pardubickém kraji pomáhají chrudimští výsadkáři Na hranicích v Pardubickém kraji pomáhají chrudimští výsadkáři Napsal uživatel Ilona Káňová dne 2 Chrudimští výsadkáři přesouvali svou techniku na železniční podvozky více než šest hodin, cesta do cíle, polského města Žagaň pak má trvat více než 18 hodin. Takové údaje poněkud zpochybňují akceschopnost jednotek velmi rychlé reakce Chrudimští výsadkáři v současné době pomáhají policistům na česko-polských hranicích. Jsou připraveni zapojit se i do dalších akcí vedoucích k zamezení šíření epidemie. Velení armády nepřetržitě sleduje situaci v souvislosti se šířením onemocnění Covid-19. Jako vždy v minulosti jsme připraveni pomáhat. Důležitý okamžik ve výsadkové kariéře zažili další chrudimští výsadkáři z 43. výsadkového pluku. Za dvacet let bylo nožů předáno už 412, nejsou určeny široké veřejnosti, ale pouze výsadkářům. Každé ozbrojené složky mají svoje vlastní nože Zacvičte si s výsadkáři. Vojáci připravují video pro každý den. 18. března 2020 11:35. Zavřené posilovny a fitcentra kvůli šíření koronaviru považují chrudimští výsadkáři za příležitost. Každý den proto připravují video s návodem, jak si kdokoliv může zacvičit doma podle nich. Vítejte v nouzovém stavu.

Chrudimští výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO

Chceš být chrudimský výsadkář? Tady je pár rad na

Chrudimští výsadkáři jsou si této slavné tradice vědomi, a hrdě se k ní hlásí. Foto: Překážková dráha NATO. / 43.vpr/S7. Novodobá historie praporu pak začíná 1.10.1987, kdy na chrudimském letišti proběhl slavnostní nástup a prapor získal název 71. úderný výsadkový prapor Chrudimští výsadkáři byli pravidelně nasazování na území Afghánistánu od roku 2007 ve velkých počtech, což mělo zásadní formativní vliv na celou generaci výsadkářů. Nasazení bylo zaměřeno především na rekonstrukční činnost, činnost vojenského poradenství a bojové patrolování. Mezi hlavní nasazení patřila Výsadkáři, zejména ti britští, se z původně zamýšlených jednotek typu komando (jako např. armádní No. 2 Commando, které se později transformovalo do 1. výsadkového praporu) postupem času vyprofilovali v jednotky lehké pěchoty vysazované padákovým nebo kluzákovým výsadkem Nakládkou techniky zahájili chrudimští výsadkáři cvičení Noble Jump 2015 Autor: Miroslav Šindelář Na 150 vojáků ze 43. výsadkového praporu se dnes přesouvá do Polska na mezinárodní cvičení Sil velmi rychlé reakce NATO Chrudimští výsadkáři dnes v rámci cvičení Sky Soldier, pořádaného českou armádou spolu s americkou, seskočí současně ze dvou vládních letadel CASA nad Ralskem. To ale až za několik hodin, nejdříve musíme dojet na místo odletu

Chrudimští výsadkáři v Afghánistánu, 2009. In Bezpečnost. 24. 1. 2010. František Šulc. 4827 Views. Velitelé čet dostávají informaci o dopravní nehodě a zranění pětiletého chlapce | Platoon Commanders are informed about an accident and injury of five years old boy; Photo Daniel Hlaváč Chrudimští výsadkáři zřídili účet na pomoc rodinám padlých vojáků zdroj: archiv Metropolu Chrudim | Příslušníci 4. brigády rychlého nasazení zřídili účet, který má pomoci rodinám vojáků padlých v Afghánistánu Když jsme tam byli my - chrudimští výsadkáři -, tak už tam byl docela klid. A věřím, že i kvůli zmíněné podpoře místních opět bude. Útok na mezinárodní hotel Radisson není podle mě směřován proti malijské vládě, nýbrž proti národům, jejichž turisté se v hotelu ubytovávají Na bázi 4. brigády rychlého nasazení vzniklo v roce 2006 poprvé v novodobé historii naší armády Brigádní úkolové uskupení. V roce 2008 chrudimští výsadkáři úspěšně prokázali připravenost pro plné spektrum operací podle standardů NATO. Tímto se tato jednotka zařadila do systému Sil rychlé reakce v rámci.

Chrudimští výsadkáři ukončili ve čtvrtek 29. dubna svoji rotaci v nemocnici Havlíčkův Brod a následně je opět vystřídali kolegové ze 43. výsadkového pluku Chrudim. Velitel skupiny, rotný Marek Sobotka, který v nemocnici sloužil od 25. února 2021 nepřetržitě, se dnes vratil se svými kolegy ke své jednotce v Chrudimi pluku v Chrudimi. Osm desítek zájemců může dál trénovat svou fyzickou a psychickou kondici. Stav nouze způsobený koronavirem totiž výběrové řízení zrušil. Kliknutím zvětšíte Výsadkáři pomáhají na polských hranicích | Foto: Archiv 4 Podle Zelinky se může kdokoli tímto způsobem snadno pokusit o přijetí i k elitní jednotce, jakou chrudimští výsadkáři jsou. Stačí, když nám napíše přes facebookovou stránku 43. výsadkového praporu nebo na e-mailovou adresu az@43vpr.cz a sdělí nám, že by se rád stal výsadkářem Chrudimští výsadkáři trénovali skoky do Sečské přehrady. 3. 7. 2018 17:16 Domác í.

Chrudimští výsadkáři si připomněli tragicky zahynulého

Chrudimští výsadkáři ze 43. výsadkového pluku plánují v červnu trénink seskoků a slanění nad Chrudimí. Využívat k tomu budou ruský víceúčelový dvoumotorový vrtulník Mi-171Š a letoun C-295M. Chrudimáci budou tedy muset počítat v uvedených dnech a časech se zvýšenou hlučností nad městem Z kasáren do nemocnic i dětského domova. Výsadkáři z Chrudimi jsou nasazeni na několika frontách. Epidemie koronaviru zamíchala kartami všude. Chrudimští vojáci nejsou výjimka. Červené barety se tak ze dne na den mění na sanitáře, nebo vychovatele ⚔️ Chrudimští výsadkáři. Elitní jednotka české armády nabírá nové členy. A co je čeká? Mise v nejnebezpečnějších koutech světa pod vlajkou NATO jako.. Chrudimští výsadkáři během cvičení Sil velmi rychlé reakce NATO | foto: Lubomír Světnička, natoaktual.cz. Cvičení pojmenované příznačně Alert začalo už v úterý, kdy jednotky dostala rozkaz do dvou dnů vyrazit do boje. Cvičení odstartoval kolotoč telefonátů a svolávání jednotky Chrudimští výsadkáři si připomněli tragicky zahynulého kolegu. Publikováno: 30.1.2020 Autor: Tereza Mrkvičková. Při nočních seskocích před jedenácti lety přišel na chrudimském letišti tragicky o život příslušník 43. výsadkového praporu Chrudim, nadrotmistr Lukáš Syruček

Chrudimští výsadkáři

 1. 20 let v NATO: Chrudimští výsadkáři patří k tomu nejlepšímu, co česká armáda m
 2. Chrudimští výsadkáři, kteří jsou vycvičeni na boj v týlu nepřítele, budí proto velký respekt také mezi aliančními partnery. Pro NTGM zajistila tyto armádní posily náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Naděžda Kwašniewská
 3. Co dělat v karanténě? Zacvičte si s výsadkáři! 18. 3. 2020 13:08 Domácí | Koronavirus. Zavřené posilovny a fitcentra kvůli šíření koronaviru považují chrudimští výsadkáři za příležitost. Každý den proto připravují video s návodem, jak si kdokoliv může zacvičit doma podle nich. Vítejte v nouzovém stavu.
 4. Chrudimští výsadkáři pomáhají ve fakultní nemocnici. 8.3.2021. Romana Netolická Reportérka. Napište mi . Vojáci z chrudimského 43. výsadkového pluku v těchto dnech pomáhají zdravotníkům ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Kliknutím zvětšíte. 14 fotografií v galerii ›.
 5. Armáda ČR: Chrudimští výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO 22.04.2018 21:14 Nejdrsnější překážkovou dráhu NATO v Čechách ovládli v Žatci výsadkáři 4. brigády rychlého nasazení
 6. tatínek narozeniny, chrudimští výsadkáři. více . 0. 0. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. Pokračujte v prohlížení.
 7. Chrudimští výsadkáři se vrátili ze soutěže Leapfest 2016. Přidáno: 23. Srpen 2016 Autor: Armáda ČR. Nejstarší mezinárodní soutěž v seskocích padákem s kulatým vrchlíkem - Leapfest se tentokrát v USA odehrála za účasti českých výsadkářů z Chrudimi. Ti se této soutěže zúčastnili jako první Češi v historii.

Chrudimští výsadkáři se zúčastnili mezinárodní soutěže Leapfest 2016 Autor: Miroslav Šindelář Nejstarší mezinárodní soutěž v seskocích padákem s kulatým vrchlíkem - Leapfest se tentokrát v USA odehrála na záčátku letošního srpna za účasti českých výsadkářů z Chrudimi Chrudimští výsadkáři v Mali střeží základnu. a chrání mezinárodní tým instruktorů Vojáci 43. výsadkového praporu již druhým měsícem působí v rámci zahraniční výcvikové operace EUTM v severozápadní africké republice Mali Chrudimští výsadkáři uspořádali na Seči extrémní triatlon. Airborne triathlon, který připravili chrudimští výsadkáři, se od běžného triatlonu dost liší. Týmy výsadkářů z několika zemí v něm soupeří ve střelbě, zdolávají boj.. Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů korun. Pomoc chystají také chrudimští výsadkáři, kteří na začátku září uspořádají tradiční charitativní běh 479 Likes, 6 Comments - @anezka_vrbicova on Instagram: Chrudimští výsadkáři jedno z nejzajímavějších natáčení, které jsem zatím zažila! Myslím, ž

Chrudimští výsadkáři pořádají tuto sobotu charitativní běh na podporu veřejné sbírky pro rodiny vojáků, kteří padli v Afghánistánu. Pro ty, kterým se nechce sportovat, organizátoři připravili neméně zajímavý program - ukázku zbraní a bojové techniky 43. výsadkového praporu Chrudimští výsadkáři pak iniciovali vyšetřování a případ se dostal k soudu s obžalobou z teroristického útoku. Účastnil se bojové činnosti v úmyslu způsobit případně protivníkům tzv. Doněcké lidové republiky, zejména občanům Ukrajiny, zranění či smrt, argumentuje obžaloba a odvolává se na to, že DLR.

Dnes v Chrudimi vzniká 43

Chrudimští výsadkáři převzali první útočné nože Cháron 29. června se stal pro výsadkáře dlouho očekávaným dnem. Nejen proto, že to byl první nástup celého útvaru od vyhlášení nouzového stavu a kona Návštěvníci se posadili do lehkého bojového vozidla Kajman, které přivezli chrudimští výsadkáři, dále si vyzkoušeli zdatnost ve střelbě z pistole na elektronické střelnici a ověřili si i znalosti u stánku Příprava občanů k obraně státu (POKOS) ParlamentníListy.cz » Zprávy » Tiskové zprávy » Armáda ČR: Chrudimští výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO. Daniel Štěpánek (starosta Středočeský kraj) má dnes narozeniny. Gratulujeme! Eva Kašová (bez pozice ve straně) má dnes narozeniny. Gratulujeme Chrudimští výsadkáři se účastní velkého cvičení, které je zaměřeno na zahraniční mise. Vojáci procvičují seskoky, střelbu, orientaci v terénu nebo pohyb v utajení. Plzeňský kraj bude rozhodovat o přidělení dotace na provoz přívozu v Darové. Ten spojuje vesnici Darová s levým břehem řeky Berounky Na hranicích v Pardubickém kraji pomáhají chrudimští výsadkáři. Publikováno: 2.4.2020 Autor: Ilona Káňová. Téměř dvě desítky příslušníků chrudimského výsadkového praporu plní od 16. března 2020 společně s policisty a celníky úkoly spojené se znovuzavedením kontrol na státní hranici

Angažmá Petra Pavla v NATO – On War | On Peace

Ministr obrany navštívil 43

Chrudimští výsadkáři byli nasazeni na území bývalé Jugoslávie (SFOR, KFOR, TFH, UNPROFOR) v Afghánistánu, Kuvajtu i v Albánii a byli první, kdo vyslal vojenskou jednotku do zahraniční operace OMLT v Afghánistánu a EUTM Mali. Foto: Aeromobilní operace 43.vpr, Afghánistán - Logar, 2009 | Public Domai Chrudim - Včera po poledni se na základně 43. výsadkového praporu Chrudim uskutečnil slavnostní nástup. Více než 150 vojáků 6. strážní roty odlétne během následujících týdnů do Afghánistánu, aby zde půl roku v rámci operace Resolute Support strážili leteckou základnu Bagram Billboardy zdarma, které k prezentaci získali chrudimští výsadkáři, poukázaly na rozdíl mezi PR jednotlivých armádních útvarů. Právě výsadkáři v něm patří k nejaktivnějším a v poslední době jsou i díky tomu hodně vidět. Ne všude se ale náborové PR daří

Chrudimští výsadkáři hlásí: Úkol - 43

 1. Právě chrudimští výsadkáři patří v současnosti mezi naše nejnasazovanější i nejzkušenější jednotky. Novodobých veteránů je více než třináct tisíc, jak uvádí vojenský historik Eduard Stehlík. Mezi výhody, které mohou váleční veteráni čerpat, patří lepší zdravotní i psychologická péče nebo.
 2. První seskoky z balonu provedli chrudimští výsadkáři 9. září roku 1961 na svoje letiště. Ale již 28. září seskočili při prvních nočních seskocích z letounů IL - 14T na doskokovou plochu Rosice u Chrasti, kterou důvěrně znají i dnešní chrudimáci
 3. Jsou mezi nimi i tři chrudimští výsadkáři ve věku 20 až 35 let. Jednoho z nich už policie obvinila. Rozkaz zněl jasně - doplnit si vzdělání. Ale protože nebyl čas, lámat si hlavu s maturitními otázkami, vojáci si koupili na internetu padělané vysvědčení. Jenže jednoho z nich nejspíš udal kolega
 4. Zvlášť v situaci, kdy v boji přijde o kamaráda, napsali chrudimští výsadkáři. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Některé vzkazy armáda sdílela na svém facebooku. Jsme hrdí na to, že v době, kdy se většina lidí stará jen sama o sebe a svoje zájmy, existuje skupina lidí jako vy, kteří se vzdají tepla, bezpečí.
 5. A úspěšnost výběrového řízení? Řádové 50 %, vysvětluje podplukovník Ivo Zelinka, který absolvoval i speciální kurz u americké armády a je držitelem prestižního znaku Rangers. Chrudimští výsadkáři se mohou rovnat s těmi nejlepšími v NATO. Dost bylo řečí, pojďme si podle Chrudimáků zacvičit
 6. Evroý výrobce nástrojové rychlořezné ušlechtilé oceli. Výroba oceli v nejmodernějších technologii s přímými dodávkami z výrobního skladu
 7. Výsadkáři uskutečnili první seskoky z nové Casy C-295MW 20.6.2021 21.6.2021 Aleš Hottmar 360 Views 24. zDL Praha-Kbely , 242. tslt , CASA C-295M/MW V uplynulém týdnu otestovali chrudimští výsadkáři vůbec poprvé možnosti padákových výsadků z nového transportního letounu CASA C-295MW ev. č. 0481, kter

Výsadkáři prověří lidem fyzičku

43. výsadkový pluk - Wikipedi

 1. Jak vybrat vojenské hodinky? Prodejci vojenských hodinek občas čelí dotazům zákazníků, zda pro prosté měření času nestačí obyčejné hodinky za pár stovek korun. Odpověď je ale velmi jednoduchá - levné hodinky jsou často nepraktické, ergonomicky zanedbané, mají nízkou životnost, špatnou přesnost a především.
 2. Jejich úkolem byla ochrana velitelství výcvikové mise EU TM v Bamaku. Po půlročním působení v misi byli chrudimští výsadkáři v září 2013 vystřídáni kolegy z 2. úkolového uskupení, tvořeného týmem příslušníků 41. mechanizovaného praporu ze Žatce a 7. mechanizované brigády
 3. Chrudimští výsadkáři zřídili účet na pomoc rodinám padlých vojáků Příslušníci 4. brigády rychlého nasazení zřídili účet, který má pomoci rodinám vojáků padlých v Afghánistánu

Chrudimští výsadkáři převzali první útočné nože Cháron

Chrudimští výsadkáři jsou totiž elitním útvarem české armády a patří k tomu vůbec nejlepšímu, co naše armáda má. Od vstupu do NATO byli totiž tito vojáci na řadě zahraničních misí, jako například v Afghánistánu, Iráku nebo Mali, připomněla za hodonínskou nemocnici Hana Raiskubová Nestyďte se přilepit na balík/dopis fotografii nejznámějšího českého výsadkáře, svobodníka Kouby. Ať kluci hned vědí, že je to ‚balíček péče' pro všechny z nich a americký pošťák bude mít alespoň o čem přemýšlet, dodávají chrudimští výsadkáři

Three Seas Initiative | On War | On PeaceAktivní zálohy fyzické testy, žerty stranou - pokudTak jsme zase prodali méně zbraní – On War | On Peace

Lidé budou moct přispívat také při charitativním běhu, který pořádají chrudimští výsadkáři. Fond své kasičky umístí také na Dnech NATO v Ostravě, v té době už ale bude sbírka na pomoc rodinám padlých uzavřena. Peníze tak budou použity ve prospěch vojáků či jejich rodin v těžkých životních situacích Chrudimští výsadkáři, potažmo Armáda ČR se hrdě hlásí k odkazu Františka Pavelky. Poděkování patří všem, kteří se zasloužili o připomenutí hrdinství a statečnosti čtyř popravených, kteří ani neměli pohřeb. Alespoň částečně jsme tak splatili dluh, který máme vůči hrdinům z Koudelova, kteří padli za. Překážkovou dráhu ovládli chrudimští výsadkáři. Nejdrsnější překážkovou dráhu NATO v Čechách ovládli ve čtvrtek 19. dubna v Žatci výsadkáři 4. brigády rychlého nasazení. Tato dráha byla v České republice postavena jako první v historii české armády Výsledky třetího dne hokeje. Napsal uživatel Daniel Branda dne 11. Leden 2017 - 15:19. Prvním zápasem dneška bylo utkání Žatce proti Táboru ve kterém zvítězil Tábor 10:4. Před polednem se utkali Chrudimští výsadkáři s Jindřichohradečáky, kterým po velice tvrdém a napínavém zápasu podlehli 7:10 Za to chrudimští výsadkáři se do svého výcviku vrhli po hlavě a to doslova. Cvičili se totiž ve skákání do vody z několika set metrové výšky. Samozřejmě s padákem. Zajímavostí je, že výsadkář s padákem přímo do vody neskáče. Chvíli před tím, než se dotkne vodní hladiny, se totiž odpoutává z postroje a do.

Nový vrchní velitel ozbrojených sil bude Miloš Zeman – On

Mezi prvními týmy, které se na trať vydají, budou třeba i chrudimští výsadkáři. Na vítěze všech tří závodů čekají zajímavé ceny - od originálních gladiátorských medailí přes boty či hodinky až po pronájmy automobilů. To vše je možné díky partnerům závodu. Těmi generálními jsou Nissan a Foxconn 43. výsadkový prapor z Chrudimi je lehký výsadkový prapor typu komando, v české armádě je ojedinělý. V současné době jsou chrudimští výsadkáři zapojeni do akcí k zastavení epidemie koronaviru

Od dopoledne byly pro soutěžící připraveny ukázky vojenské techniky a zbraní, policisté připravili ukázky z výcviku služebních psů, chrudimští výsadkáři provedli seskok vedle pietního území.V 10:00 hod. proběhl vlastní závod od pomníku Karla Kněze v Louce u Vrbatova Kostelce, kde zástupci ZŠ Včelákov položili. Stovky lidí se dnes v Plzni přišly rozloučit s vojákem Patrikem Štěpánkem, který zahynul v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka. Smuteční obřad s vojenskými poctami začal přeletem letadel, zádušní mši sloužili vojenští kaplani. Čtyřiadvacetiletý Štěpánek byl jedním ze tří českých vojáků, kteří padli 5. srpna v Afghánistánu při. V roce 2008 chrudimští výsadkáři úspěšně prokázali připravenost pro plné spektrum operací podle standardů NATO. Tímto se tato jednotka zařadila do systému Sil rychlé reakce v rámci Severoatlantické aliance Chrudimští výsadkáři ukončili ve čtvrtek 29. dubna svoji rotaci v nemocnici Havlíčkův Brod a následně je opět vystřídali kolegové ze 43. výsadkového pluku Chrudim. Velitel skupiny, rotný Marek Sobotka, který v nemocnici sloužil od 25

Tvrdá cesta k chrudimským výsadkářům, elitnímu praporu

Východní Čechy - Loni touto dobou se pěti rodinám obrátil svět vzhůru nohama. Z Afghánistánu přišla zpráva, že čtyři čeští vojáci zemřeli a pátý je zraněný A jelikož to k mému údivu fungovalo překvapivě dobře, rozhodl jsem se jej použít i pro Jednotku podpory a vlivu, která byla v nedávné době nasazena na výcvik afghánských speciálních sil do provincií Logar, kde jsou chrudimští výsadkáři, a Herát, kde operují prostějovští operátoři speciálních sil, vysvětluje. To s sebou do Pardubic přivezou chrudimští výsadkáři, kteří jako tým vyběhnou do dráhy Taxis Gladiator Race mezi prvními. Adrenalin si bude možné užít také díky jednomu z generálních partnerů - Nissan AUTO IN, který připravuje projížďky v novém modelu vozu Nissan Navara, a to pro něj v ideálních podmínkách - v. Vojáci ze 43. výsadkového praporu absolvovali cvičení v Německu. Čeští výsadkáři provedli společný seskok s příslušníky americké 173. výsadkové brigády. Chrudimští výsadkáři si při cvičení vyzkoušeli nové americké padáky s označením T 11. Armáda ČR o cvičení informovala 3. října Hrdinství sedmi československých parašutistů a památku obětí heydrichiády připomněl pietní akt v pravoslavném chrámu Cyrila a Metoděje v Praze. Vojáci, mezi nimiž byla i dvojice atentátníků na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, padli v chrámové kryptě přesně před 74 lety. Vzpomínkové akce a bohoslužby za zemřelé se zúčastnily desítky.

Ve své novodobé historii se chrudimští výsadkáři účastnili snad všech zahraničních misí AČR. Foto: Překonání překážky ve skupině s kládou. / 43.vpr/S7 . Adresa Komenského alej 1752 438 01 Žatec. Kontakt Tiskový a informační důstojník kapitán Štěpán Malast mobil: +420 608 736 16 Výsadkové, zpravodajsko.

Škola hrou v české omeletě | Zahraniční mise AČRVyškrtnutí jednoho slovíčka ze zákona oslabí Vojenské